A munkahelyi munkavédelmi ismeretek elsajátításának módjai

 A munkáltató feladata gondoskodni arról, hogy a munkavállaló a munka megkezdése előtt és a foglalkoztatás teljes tartama alatt ismerje meg a biztonságos munkavégzés feltételeit.

Munkavédelmi ismereteket arra felkészült személy oktathat munkavédelmi oktatás keretében. A munkát végzőt munkavédelmi oktatásban kell részesíteni munkába álláskor, amikor új munkahelyre kerül. Ennek az oktatásnak az a célja, hogy az új dolgozó az új munkáltatójánál megismerje az általános és a munkakörére, munkahelyére vonatkozó előírásokat.

Az általános munkavédelmi ismeretek körébe tartozik pl., hogy a balesetet kinek, milyen módon kell jelentenie a dolgozót foglalkoztató munkáltatónál.

Melyek azok a munkahelyek ahol idegen, oda be nem osztott dolgozó még átmenetileg sem tartózkodhat. Melyek a fokozottan veszélyes termelőegységek, amelyekben csak védőeszköz használatával szabad dolgozni. Az ilyen helyre be nem osztott dolgozó ezeken külön utasítás nélkül nem tartózkodhat.

Rendkívüli esetben, balesetkor mi a teendő, milyen védőeszközt kell használnia baleseti esemény következményeinek elhárításában, súlyosabb kimenetel megelőzésében való közreműködés esetén hol találhatók ezek a védőeszközök; milyen konkrét jogai és kötelességei vannak a munkát végzőnek.

Amennyiben munkabiztonság témában tanácsra van szüksége, kérem írjon itt vagy hívjon a +36 1 486 18 00 callcenter-en keresztül.

Előző cikkünket  " A munkavédelmi ismeretek elsajátításának kötelezettsége”ajánlom olvasóim figyelmébe

Kling Péter

 

Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]