Az emelőgép kezelő védelme
Az anyagmozgatási tevékenységek ellenőrzésének célvizsgálati szempontrendszerének ismertetését az emelőgép kezelő védelmével kapcsolatos kérdésekkel folytatom.
Az emelőgép rendelkezik olyan műszaki megoldással (pl.: biztonsági öv), amely biztosítja a felborulás esetén a vezető ülésben maradását?
Kezelő ülésben maradást biztosító szerkezetet rendeltetésszerűen használják?
Illetéktelen használat kizárása
Az emelőgép üzemeltetésének befejezésekor, vagy a munkaszünetek megkezdésekor, ha a kezelő az emelőgépet elhagyja, megakadályozott, hogy az emelőgépet illetéktelen személy üzembe helyezhesse?
Villamos üzemű emelőgépet üzemszünet alkalmával leválasztják a hálózatról és a főkapcsolót kikapcsolt helyzetében biztonsági zárral (lakattal) lezárják?
Karbantartás
Biztosítottak a karbantartás körülményei? Biztosítottak a karbantartás eszközei?
A karbantartó a munkája megszakítása vagy elvégzése után az emelőgép naplóba beírja a karbantartás eredményét és azt, hogy az emelőgép üzemképes, vagy nem?
Kockázatértékelés
A munkáltató a kézi anyagmozgatás esetében figyelembe vette annak veszélyeit a kockázatértékelés során?
A munkáltató figyelembe vette az emelőgépek veszélyeit a kockázatértékelés során?
Egyéni védőeszköz
A munkáltató biztosította a munkavállalói részére a veszélyforrások ellen megfelelő védelmet nyújtó egyéni védőeszközöket?
A munkavállaló rendeltetésének megfelelően használta a munkáltató által biztosított, a veszélyforrások ellen megfelelő védelmet nyújtó egyéni védőeszközöket?
Amennyiben munkabiztonság témában tanácsra van szüksége, kérem írjon itt vagy hívjon a +36 1 486 18 00 callcenter-en keresztül.
ző cikkünket " Mentés a kezelőfülkével ellátott emelőgép esetén” címmel ajánlom olvasóim figyelmébe.
KlinElőg Péter