Személyemelő berendezés vizsgálata
A személyemelésre ideiglenesen felhasznált emelőgépek vizsgálati szempontjait tekintjük át a következőkben.
A személyemelésre ideiglenesen felhasznált emelőgép rendelkezik az emelőgép megfelelőség-vizsgálatán alapuló, a vizsgálat eredményét is tartalmazó, akkreditált szervezet által kiadott vizsgálati jegyzőkönyvvel?
A horogszerkezetre felfüggesztett személytartóval üzemelő emelő-berendezés emelőkötelét személyemelés előtt felülvizsgálták és a vizsgáló személy írásban nyilatkozott annak megfelelőségéről?
Minden esetben, amikor a személytartót az emelő-berendezéssel összekapcsolják, az összes előírt ellenőrzőműveletet és vizsgálatot elvégzik, és annak eredményét az emelő-berendezés naplójában írásban rögzítik?
Építési teher- és személyemelő
A rakfelület útjának alsó vége ütközőkkel határolt?
A teheremelő körül van kerítve az alsó szinten legalább 2 m magasságig?
Minden oldalon, amelyről fennáll a személyek rakfelületről való leesésének kockázata, van olyan védőkorlát, amely biztonságosan van rögzítve a rakfelülethez?
A rakfelületen az oszlop felőli oldalon 1,8 m magasságig van védőburkolat?
A fülkeajtók rögzíthetők csukott helyzetben?
Az ajtókat ellátták olyan reteszeléssel, amely megakadályozza az ajtó kinyílásakor a gép indítását, illetve a mozgó fülkét megállítja?
Amennyiben munkabiztonság témában tanácsra van szüksége, kérem írjon itt vagy hívjon a +36 1 486 18 00 callcenter-en keresztül.
Előző cikkünket " Munkaállványok ellenőrzésének szempontjai” címmel ajánlom olvasóim figyelmébe.
Kling Péter