Finanszírozás - Hiteligénylési tippek kezdő vállalkozásoknak

Szakértőnk tippjei egy kezdő vállalkozás hiteligényléséhez
A mai pénzügyi és piaci környezetben kevés fiatal, vagy új vállalkozónak adatik meg a lehetőség, hogy kizárólag saját erőből indíthassa el vállalkozását. Leggyakoribb megoldás a szükséges "kezdőtőke" pótlására a banki hiteligénylés. A bankok azonban nem adnak bármire pénzt, hiszen a pénzek kihelyezése náluk is felelősségi kérdés. A betétesek pénze kerül kihelyezésre, így kiemelten körültekintően járnak el egy kezdő vállalkozás hitelezésekor a magas kockázat miatt.

1. A vállalkozási "Ötlet"

A vállalkozás indításához elengedhetetlen egy jó ötlet, melyről a banki is úgy gondolja, hogy piacképes, és megfelelően finanszírozható legyen. 

2. Alapos piackutatás

Mielőtt belevágunk a vállalkozásba, érdemes alaposan körülnézni a piacon: van-e kereslet termékünkre, kik lesznek beszállítóink, kik a fő versenytársak, és mik az előttünk álló főbb veszélyek, kockázatok.
 
3. Kidolgozott üzleti terv

Érdemes minél pontosabb és részletesebb üzleti tervet kidolgozni. Gazdasági múlt hiányában az üzleti terv lesz a bank számára az a dokumentum, mely alapján megvizsgálhatja a projekt piacképességét. 

4. Mennyi saját erőnk, ún. "önerőnk" van?
Bár a hitellel kívánjuk megoldani a tervezett projekt finanszírozását, nem árt, ha rendelkezünk megfelelő önerővel. Minél nagyobb arányt képvisel a saját forrás a költségvetésben, annál nagyobb az esély a banki hitelre.

5. Ne tartozzunk magánszemélyként sem!

Bár a bank nem tud gazdasági múltat vizsgálni, hiteligénylőként alapos vizsgálatra számíthatunk. Ha magánszemélyként lejárt tartozásunk van, valószínűleg vállalkozásunk sem kap majd hitel


forrás: vallalkozo.info

Előző cikkünkben  a befektetőkeresés előtti teendőkről olvashattak.

 


 

Amennyiben finanszírozás és tőkebefektetés témában tanácsra van szüksége, kérem írjon itt vagy hívjon a +36 1 486 18 00 callcenter-en keresztül.

 

Orbán Balázs
Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]