Kezdő vállalkozások hibái 1.

Azoknak, akik tőkebevonási lehetőséget keresnek, legyenek ötletgazdák vagy egy ideje már működő kisvállalkozások, tisztában kell lenniük a sikeres vállalkozás két legalapvetőbb, megkerülhetetlen feltételével. Mégis, meglepően gyakran találkozhatunk azokkal a problémákkal, amelyek abból adódnak, hogy a vállalkozók kizárólag az egyikre próbálják felépíteni jövőbeli üzletüket.

A David Ricardo által a 18. század végén megfogalmazott komparatív előnyökről valamilyen formában a jelen és a jövő legtöbb vállalkozójának vannak ismeretei. Közgazdaságtani alapvetésként tanulhatott például róla az iskolában, kaphatott ezzel kapcsolatos tanácsot más vállalkozóktól, miközben mind az üzleti életben, mind a mindennapokban rengeteg gyakorlati példán keresztül tapasztalhatja ezek hatását a sikerre. Mi a lényege, és hol hibáznak a – sokszor nem is annyira – kezdők?

Ha egy üzleti ötletre vagy tevékenységre mindenkinél ott lehet a pontos „recept”, vagy ha egy-egy termékből, szolgáltatásból sokan kínálják ugyanazt, ugyanannak a közönségnek, egy új belépőnek ritkán van hely a piacon. A „tucatárut” nagyon nehéz – vagy aránytalanul sokba kerül – a versenytársak kínálatától megkülönböztetni. A piacon legrégebben működők szemszögéből sem sokkal jobb a helyzet: fokozatosan kialakított szaktudásukat, kapacitásaikat, termékskáláikat, módszereiket, üzleti modelljüket, akár arculatuk jellegzetességeit gyakran egyszerű megfejteni, lemásolni és utánozni. Így mind a két tábornak hasonlóan kell gondolkodnia: miben tudom megelőzni versenytársaimat, mivel tudom őket jobban kiszolgálni, és hogyan őrizhetem meg vevőimet.

 


Forrasok: vallalkozo.info, SZTA,


 

Korábbi cikkünkben olvashattak arról, hogy az Országos Mikrohitel Programban mely kondíciók az irányadóak a hitelcél, hitelösszeg, futamidő, felhasználás, saját erő igény szerint.

Amennyiben finanszírozás és tőkebefektetés témában tanácsra van szüksége, kérem írjon itt vagy hívjon a +36 1 486 18 00 callcenter-en keresztül.



Orbán Balázs