ÉLÉNK ÉRDEKLŐDÉS MUTATKOZIK A FRANCIA VÁLLALATOK RÉSZÉRŐL A MAGYAR BEFEKTETÉSI LEHETŐSÉGEK IRÁNT - Újabb nagyszabású beruházásokra nyílhat lehetőség

Az állami támogatások és EU-s pályázatok igénybevételével számos ígéretes beruházási lehetőség vár Magyarországon a francia befektetőkre. A Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) és a Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamara (MFKI) általszervezett befektetői fórumon a kamara tagjai részletes információkat kaptak a magyarországi befektetési környezetről, az újrabefektetési lehetőségekről, az ezekkel kapcsolatos állami támogatási lehetőségekről és európai uniós pályázati forrásokról. A rendezvény kiemelkedő fontosságát az adta, hogy Franciaország a hatodik* legnagyobb tőkebefektető Magyarországon, és a konferencia eredményeként további jelentős volumenű beruházásokra, illetve bővítésekre nyílhat lehetőség.

A Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) és a Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamara (MFKI) szervezésében, a Magyar Fejlesztési Iroda Zrt. (MAPI) közreműködésével sikeres szakmai konferencia zajlott a Magyar-Francia Kereskedelmi és Iparkamaratagjai számára az igénybe vehető támogatási lehetőségekről illetve a pályázat módjáról. A rendezvény első felében a HIPA a magyar állam külföldi befektetőknek szánt támogatási rendszerét, az igénybe vehető állami támogatási típusokat és azok feltételeit, a támogatás igénylésének folyamatát, valamint a HIPA beszállítói programját mutatta be. Ezt követően a MAPI többek között a 2014-2020-as pályázati ciklus főbb jellemzőiről, a pályázati eljárás lépéseiről és a MAPI szerepköréről adott tájékoztatást.

Franciaország kiemelt befektetői partnere  Magyarországnak   tekintve, hogy a hatodik legnagyobb tőkebefektető Magyarországon, valamint a 25 legnagyobb külföldi befektető között 5 francia cég – így a Groupama, az EDF, a Sanofi, az Auchan és a GDF Suez – is megtalálható.

A Magyarországon jelen lévő közel 360 francia tulajdonú vállalat mintegy 52 ezer embernek ad munkát. Az elmúlt években jelentős új francia befektetések érkeztek hazánkba, ilyen volt például a Lafarge új cementgyára vagy a Bonduelle tevékenységének bővítése.

A HIPA célja, hogy befektetésösztönzési és „after care” törekvései hatására további francia beruházások valósuljanak meg, emellett a bilaterális gazdasági kapcsolatok is továbbfejlődjenek.

PD

Forrás: HIPA