Infokommunikáció a kisvállalkozások versenyképességéért

Új lehetőség - vállalkozások megújulása infokommunikációs eszközökkel 

Újabb lépést kíván tenni a Kormány a kis- és középvállalkozók megsegítésére a digitális kompetenciájuk fokozásával – erről Solymár Károly Balázs infokommunikációért felelős helyettes államtitkár beszélt a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által szervezett budapesti konferencián.

Az előadók az  e-gazdaság bővítésének lehetőségeiről beszéltek, többek között bemutatva azt is, hogy a kis- és mikrovállalkozások az infokommunikációs technológiák segítségével miképpen növelhetik versenyképességüket


Sajnos általánosságban jellemző, hogy a magyarországi KKV-k vezetői nem rendelkeznek megfelelő információkkal az infokommunikációs technológiák felhasználási lehetőségeiről. Ez azt eredményezi, hogy nemcsak a beruházások nem elégségesek, hanem az infokommunikációs technológiákban rejlő kereskedelmi és kommunikációs lehetőségeket is csak korlátozottan használják ki a KKV-k, annak ellenére, hogy az informatikai ágazat rendkívül dinamikusan fejlődik.

Hazánkban összesen 150 ezer ember dolgozik ezen a területen, a szektor a hazai GDP 12 százalékát adja. Bár  az ezredfordulót követően megkétszereződött az internet-kapcsolattal rendelkező vállalkozások aránya, így ez ma már közelít a 90 százalékhoz, ez azonban még mindig elmarad az uniós átlagtól, az üzleti alkalmazást használókról már nem is szólva.

A Kormány szándéka szerint lépéseket kíván tenni abban az irányban, hogy emelkedjen a hazai KKV-k informatizáltsága és részvétele a digitális gazdaságban, és 2020-ra a mikro- és kisvállalkozások 99 százaléka rendelkezzen internet-hozzáféréssel, 80 százaléka pedig internetes jelenléttel.
Az előző kormányzati ciklusban létrejött a szükséges alapinfrastruktúra, a következő időszakban a használat minősége és mélysége, a motiváció növelése, valamint a trendeknek is megfelelő ellátottság áll majd a fejlesztések fókuszában.

A tervek szerint a digitális gazdaság fejlődésének előmozdítására 39 milliárd forint, míg a versenyképes INFOKOMMUNIKÁCIÓS TECHNOLÓGIÁK  szektor fejlesztésére 26 milliárd forint áll majd rendelkezésre a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében, 2014-2020 között.

PD

Forrás: Nemzeti Fejlesztési Minisztérium