Milliárdos kutatásfejlesztés az Eletroluxnál

A Széchényi 2020 program keretében 560 millió forint vissza nem térítendő támogatás felhasználásával összesen 1,3 milliárd forintos kutatás-fejlesztési projektet valósított meg az Electrolux Lehel Kft.
A beruházás eredményeként a legkorszerűbb technológiát és környezettudatos megoldásokat alkalmazva új hűtőgépek, fagyasztóládák és porszívók fejlesztése és tesztelése indult el, valamint az ehhez szükséges infrastrukturális beruházás valósult meg.
A vállalat jászberényi és nyíregyházi gyáraiban 2014 év végén zárul hivatalosan a két éves projekt, amelynek megvalósításához a vállalat a Széchényi 2020 program keretében elnyert 560 millió forint összegű vissza nem térítendő támogatást is felhasználta.
"A projekt során olyan új terméktípusok kialakítása volt a cél, amelyeknél a legkorszerűbb technikai megoldásokat építettük be termékeinkbe és munkafolyamatainkba. Emellett a termékek és a gyártástechnológia minőségének és megbízhatóságának növelése érdekében fejlesztettük a műszaki jellemzők mérésére szolgáló módszereket, valamint magát a mérési infrastruktúrát is." - mondta el Gönczi Sándor, az Electrolux Lehel Kft. ügyvezető igazgatója a fejlesztési projekttel kapcsolatban.
"Magyarországnak versenyképes, innovatív vállalati szektorra van szüksége. Ez jelenti a különbséget a növekedés és a stagnálás között. Tudjuk, hogy soha nem álltunk rosszul új ötletekben, tudományos felfedezésekben. Annak érdekében, hogy a kutatási és innovációs versenyben helytálljunk, számos egyéb intézkedés mellett a kormány kiemelt figyelmet fordít az erre a célra rendelkezésre álló források növelésére is. A következő uniós költségvetési ciklusban 2,1 milliárd eurót fordíthat Magyarország kutatás-fejlesztésre." - emelte ki Turóczy László gazdaságtervezésért és versenyképességért felelős helyettes államtitkára fejlesztési projekt hivatalos zárórendezvényén mondott köszöntőjében.
A pályázati összeggel együtt az Electrolux összesen több mint 1,3 milliárd forintos kutatás-fejlesztési beruházást valósított meg. A fejlesztés eredményeként az EcoDesign és Simultaneos Engineering tervezési módszerek alkalmazásával új hűtőgépek, fagyasztóládák és porszívó termékek fejlesztése, a prototípusok előállítása és tesztelése kezdődött meg. Az EcoDesign elveket követve az Electrolux arra törekszik, hogy termékeinek tervezése, fejlesztése, gyártása és használata mind kevesebb környezeti terheléssel járjon. Hasonló módon a Simultaneos Engineering módszer célja, hogy a különböző tervezési folyamatok párhuzamos szervezésével a vállalat energiát és erőforrást takarítson meg.
A projekt során az Electrolux Lehel Kft. a Miskolci Egyetem Gépészmérnöki karával működött együtt, bevonva a kutatás-fejlesztési folyamatokba az egyetem tudásbázisát, kutatási lehetőségeit, hallgatóit és oktatóit. Az aktuális projekten túl a felek a hosszabb távú együttműködés igényét is megfogalmazták, amelynek keretében az Electrolux Lehel Kft. az egyetemi oktatást támogatva lehetőséget adna a hallgatóknak a gyakorlatorientált, az ipari környezetben felmerülő fejlesztési feladatok megismerésére.

Forrás: vállalkozó.info

LE
Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]