Nagysikerű konferenciát szervezett a HIPA és az AmCham Magyarország hosszú távú versenyképességének fokozására - A cél a vállalati és államigazgatási szektor közötti párbeszéd és együttműködés ösztönzése

Az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham), a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) és a Nemzeti Hírközlési és Informatikai Tanács (NHIT) „Business meets Government” címmel nagysikerű konferenciát szervezett a vállalati és az államigazgatási szektor közötti párbeszéd és kooperáció erősítésére, ezen keresztül Magyarország hosszú távú versenyképességének fokozására. A szervezők legfontosabb célja, hogy Magyarország 10 éven belül 10 helyet javítson a világ versenyképességi ranglistán elfoglalt helyezésén.

A cél olyan párbeszéd és kooperáció kialakítása a vállalati és az államigazgatási szektor között, mely hozzájárul Magyarország hosszú távú versenyképességéhez. Ennek egy eszköze azon kitörési pontok meghatározása és kormányzati szintre továbbítása, melyek segítségével Magyarország 10 éven belül jelentősen, 10 helyet javíthat a világ versenyképességi ranglistán elfoglalt helyezésén. Ezeket a pontokat szakmai panelbeszélgetéseken dolgozták ki a résztvevők, figyelembe véve a társszervezők korábbi szakmai ajánlásait. A javaslatokat a nap végén prezentálták, a négy fő téma a befektetési környezet, a munkaerőpiac, a digitális gazdaság és az innováció volt.
 
„A magyar-amerikai gazdasági együttműködés sikertörténetté vált, amelynek nagy szerepe van abban, hogy a két ország közötti politikai kapcsolatok kiegyensúlyozottabbá váltak a közelmúltban” – mondta köszöntőbeszédében Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter. Megjegyezte: az idén első alkalommal megrendezett konferencia eredményeként a kormány olyan, a HIPA és az AmCham által közösen kidolgozott javaslatokat vár, amelyekkel növelhető Magyarország versenyképessége a befektetésekért vívott küzdelemben.
 
Magyarország számára rendkívül fontos a partnerség az amerikai vállalatokkal. Az országban jelenleg működő 1750 amerikai vállalat több mint 90 ezer magyar embernek ad munkát, és eddig összesen több mint 9 milliárd dollár befektetést hozott Magyarországra. A legfontosabb szempont a magyar versenyképesség további növelése érdekében a szakképzett munkaerőképzés, a beszállítói bázis szélesítésére, valamint az ipari vállalatok rezsicsökkentésére tett lépések.
 
„Célunk, hogy a rendezvénynek köszönhetően – rendszeres jelleggel – közvetlen, kétirányú párbeszéd alakulhasson ki a kormányzat és az AmCham tagvállalatai között, melyben mi a mediátor szerepét töltjük be” – fejtette ki Ésik Róbert, a Nemzeti Befektetési Ügynökség elnöke. Hozzátette: az Egyesült Államok a 8. legjelentősebb befektető Magyarországon az országban jelenlévő külföldi közvetlen tőkeállományt tekintve, így a HIPA számára is kiemelt jelentőséggel bír a kamarával való együttműködés. A versenyképesség növelése további vállalatokat vonzhat Magyarországra, és akár további AmCham tagokat is. Az itt jelen lévő vállalatokat pedig további beruházásokhoz, bővülésekhez segítheti a gazdasági környezet – zárta beszédét a HIPA elnöke.

PD

Forrás: HIPA