Stratégiai partnerségi megállapodást köt a dán Grundfosszal a magyar kormány

A világ egyik vezető szivattyúgyártója a magyar kormány harmadik dán érdekeltségű stratégiai partnere. A Grundfos Magyarországon négy gyár mellett kutató labort és fejlesztési irodát is üzemeltet, több mint 2200 embert, köztük magasan képzett szakembereket alkalmazva. A vállalatcsoport magyarországi árbevétele 2014-ben meghaladta a 160 milliárd forintot.

A dán Grundfos évi 10 millió darab szivattyú előállításával egyike a legnagyobb szivattyúgyártóknak, a keringető szivattyúk terén pedig abszolút piacvezető. 57 országban tevékenykedik, 2014-es árbevétele elérte a 4,2 milliárd amerikai dollárt, és több mint 19 000 főt alkalmazott.
 
A Grundfos Hungaria Kft. 1996 óta szerves része a magyar gazdaságnak, és épít a hazai munkaerő szakmai tudására: együttműködési megállapodást írt alá a Budapest Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel és a Pannon Egyetemmel, és a duális képzés kialakításában a Tatabányai és Székesfehérvári Szakképzési Centrummal is. A cég idén 40 diákot fogad a duális képzés keretein belül. Komoly előrelépések történtek a hazai beszállítók számának növelésében is, hiszen a cégcsoport egyik leányvállalatánál 48%, a másiknál 88% a magyar beszállítók aránya. A Grundfos 2014-ben Magyarországon 160 milliárd forintos forgalmat bonyolított és 2200 embernek adott munkát.
 
Kim Jensen, a cégcsoport regionális vezetője az eseményen elmondta, hogy a Grundfos társadalmi szerepvállalása is jelentős Magyarországon. A vállalat csatlakozott a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért szervezet által kezdeményezett vezetői ajánlás aláíróihoz még 2013-ban, majd 2015-ben csatlakozott az Action2020 programhoz, de támogatják többek között a Magyar Máltai Szeretetszolgálatot és a Szívbeteg Csecsemőkért Közhasznú Alapítványt is. A vállalatcsoport vezetősége 2011 nyarán döntött a negyedik gyár megépítéséről, így a beruházás végeztével 2013 nyarán Székesfehérváron is elindult a termelés. A termelési szektoron kívüli területen technológiafejlesztés folyik, és kutató labor helyezkedik el, amely egységeket a 120 kutató mérnöknek helyet adó fejlesztési iroda irányít.
 
Magyar Levente, a Külgazdasági és Külügyminisztérium gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkára beszédében kiemelte, hogy a dán vállalat folyamatosan növekedett az elmúlt években, és a magyarországi bővítést is tervezik, amelyre várhatóan már jövőre sor kerül.
 
Ésik Róbert, a Nemzeti Befektetési Ügynökség (HIPA) elnöke a bejelentés kapcsán hozzátette: a magyar kormány a következő években kiemelten kezeli az innovációt és kutatás-fejlesztést, hiszen ez az ágazat magas hozzáadott értékkel bír, ami fontos a nemzetgazdaság számára. Ezért a HIPA is külön figyelmet fordít az ágazati projektek Magyarországra vonzására.
 
A kormány stratégiai partnerei szervesen hozzájárulnak a magyar gazdaság növekedéséhez. Több mint 192 ezer főt alkalmaznak, és megközelítőleg 10 000 milliárd forintnyi befektetési állománnyal rendelkeznek Magyarországon. Az általuk alkalmazott magyar beszállítók aránya is növekvő tendenciát mutat, jelenleg 60%.

PD

Forrás: HIPA
Szechenyi_Logo    vosz-logo-szines-feher-hatter-1 1.[1]