Több mint egymilliárdos szennyvízberuházást adtak át Baranyában

Befejeződött három Pécs környéki község és egy kisváros mintegy 1,2 milliárd forintos szennyvízcsatorna-beruházása, a fejlesztés záróeseményét június 12-én, Bogádon tartották.
A 85 százalékban európai uniós támogatásból finanszírozott munkálatok keretében Bogádon, Nagykozárban és Romonyán kiépítették a csatornahálózatot, Kozármislenyben pedig a korábbinál nagyobb átmérőjű főgerincvezetéket fektettek le, megszüntetve a meglévő rendszer túlterheltségét.
Hoppál Péter kultúráért felelős államtitkár, térségi országgyűlési képviselő az eseményen azt hangsúlyozta, hogy a projekt zárásával az érintett településeken élőknek több mint egy évtizedes álma vált valóra. A fideszes politikus szólt arról, hogy a pécsi agglomerációban az elmúlt tíz évben lelassult modernizáció újra lendületet vett: a szennyvízcsatorna-beruházáson kívül Bogádon megújult az iskola, Romonyán az óvoda, és útfelújítások is történtek.
"Az agglomeráció mára felnőtt Pécs infrastrukturális szintjéhez" - jegyezte meg az államtitkár.
Nagy Csaba, a Baranya megyei közgyűlés fideszes elnöke példásnak nevezte azt az összefogást, amellyel a négy település hosszú éveken át együttműködött céljai megvalósításában.
Az eseményen kiosztott sajtóanyagban az is olvasható, hogy a kivitelezéshez 20 kilométer gravitációs és 5 kilométer nyomóvezetékre, több új közterületi átemelőre volt szükség, a bekötések száma meghaladja az ezret.
A beruházók korábbi tájékoztatása szerint a fejlesztés 9500 embert érint, s az életkörülmények javítása mellett biztosítja a környezet, különösen a vízbázisok hosszú távú védelmét. Azzal, hogy a csatornahálózathoz új települések is csatlakoztak, gazdaságosabban működhet a Tettye Forrásház Zrt. pellérdi szennyvíztelepe, amely a környéken keletkező szennyvíz tisztítását végzi - közölték.

Forrás: MTI / vállalkozó.info

ZBT