Top 5 mód, amivel az ügynöki mesterséges intelligencia segítheti a vállalkozásokat

Az ügynöki mesterséges intelligencia több módon is komoly segítséget jelenthet a cégeknek. Noha bizonyos tényezők még gátolhatják alkalmazását, a vállalatok lassan elkezdhetik integrálni a technológiát üzleti tevékenységeikbe.

A vállalatok és vállalkozások jelentős segítsége lehet a közeljövőben az ügynöki mesterséges intelligencia avagy Agent AI. Javíthatja a hatékonyságot, a vásárlói élményt az iparágakban, sőt csökkentheti a költségeket is.

Az amerikai Gartner technológiai kutató és tanácsadó cég várakozásai szerint 2028-ra a vállalati szoftveralkalmazások egyharmada beágyazott mesterséges intelligenciával (MI) rendelkezik majd. Ez a szoftveralkalmazások mindössze egy százalékának rendkívüli növekedését tükrözi 2024-ben.

Miért várható azonban, hogy az ügynöki mesterséges intelligencia ilyen hatalmas növekedést tapasztal majd csupán 3 éven belül? Nos, a technológia képes javítani a hatékonyságot, csökkenteni a költségeket és javítani az ügyfelek élményét olyan iparágakban, mint az egészségügy, a kiskereskedelem és a pénzügyi szolgáltatások.

Ügyfélélmény, hatékonyság, költségmegtakarítás

Az ügyfélélmény terén például az ügynöki mesterséges intelligencia-rendszerek lehetővé teszik a vállalatok számára, hogy különféle adatforrásokból tanuljanak, beleértve a szöveget és a videót is, majd pedig ezeket a betekintéseket kihasználják az ügyfelek interakcióinak javítására.

Ezen MI-rendszerek árnyaltabb és környezetérzékenyebb válaszokat kínálnak a felhasználói kérésekre vonatkozó kiegészítő információk összegyűjtése és az azokból való tanulás révén, ami az ügyfelek igényeinek és érzelmeinek mélyebb megértését eredményezi.
Ami a költségmegtakarítást és a hatékonyságot illeti, az ügynöki mesterséges intelligencia-rendszerek csökkenthetik a munkaerővel és a műveletekkel kapcsolatos kiadásokat – azzal, hogy automatizálják az unalmas és időigényes feladatokat, például a számlafeldolgozást és a tartalom-összesítést.

Kisebb vállalkozásoknál vagy induló vállalkozásokban, korlátozott létszámmal, minőségbiztosítási tesztelésre vagy toborzásra is használható.

Mesterséges intelligencia-alkalmazások a gyakorlatban

Miközben az ügynöki mesterséges intelligencia bevezetésének előnyei a vállalatokon belül egyre növekszenek, számos szervezet küzd azért, hogy ezt a technológiát sajátos igényeiknek megfelelő gyakorlati alkalmazásokká alakítsa át.

Ennek oka a mesterséges intelligencia-műveltség, a speciális készségek, a piacra kész eszközök és az infrastruktúra hiánya, melyek miatt több vállalkozásnak várnia kell a további útmutatásra és támogatásra.

Bár bizonyos tényezők akadályozhatják az ügynöki mesterséges intelligencia alkalmazását, a vállalatok lépéseket tehetnek annak érdekében, hogy elkezdjék integrálni ezt a technológiát üzleti tevékenységeikbe.
 
Az ügynöki mesterséges intelligencia több módon segítheti a vállalkozásokat
Az ügynöki mesterséges intelligencia több módon segítheti a vállalkozásokat
Ezek a lépések azonban az erőforrásokba, időbe, képzésbe jelentős előzetes befektetést igényelnek.

Ha a vállalatok, vállalkozások hisznek az ügynöki mesterséges intelligencia által kínált lehetőségekben, akkor az alábbiak figyelembevételével indulhatnak el.

-A technológiai infrastruktúra korszerűsítése: a vállalatoknak biztosítaniuk kell, hogy meglévő infrastruktúráik képesek kezelni az olyan robusztus mesterséges intelligencia-megoldásokat, mint például az ügynöki mesterséges intelligencia, amelyek jelentős energiát, tárolást és biztonsági intézkedéseket igényelnek. Ha jelenlegi rendszereik nem támogatják ezeket az elemeket, fontolóra kell venniük az átállást a felhőalapú platformokra, amelyek elősegítik a méretezhetőséget és zökkenőmentesen integrálhatók a jelenlegi munkafolyamatokkal.

- A munkaerő képzésének és fejlesztésének előtérbe helyezése: hiányosak az ügynöki mesterséges intelligencia hatékony felhasználásához szükséges készségek és ismeretek. Ezek a hiányosságok áthidalhatók a munkaerő-fejlesztésbe és képzési programokba történő befektetések révén, amelyek biztosítják az alkalmazottak számára a szükséges készségeket ahhoz, hogy az ügynöki mesterséges intelligencia alkalmazását a szervezetükben használni tudják. Jelenleg a Gartner szerint a vállalatoknak mindössze 6 százaléka fejlesztette munkaerejét a mesterséges intelligencia terén.

-Kísérleti programok létrehozása a valós és gyors értékeléshez: a kiterjedt bevezetés előtt a vállalkozásoknak kisléptékű kísérleti programokat kell indítaniuk az ügynöki MI-alkalmazások értékelésére. Ez a megközelítés lehetővé teszi számukra, hogy feltárják a problémákat és javítsák stratégiáikat a valós visszajelzések segítségével, miközben minimalizálják a technológia teljes körű megvalósításához szükséges erőforrásokat.

-Kulturális váltás ösztönzése a szervezeten belül: a vállalatoknak fontos olyan környezetet előmozdítaniuk, ahol csapataik alkalmazkodni tudnak az ügynöki MI-rendszerek által bevezetett új munkafolyamatokhoz, amelyek általában kevésbé igényelnek közvetlen felügyeletet és emberi közreműködést.

Ez az átállás nagyobb bizalmat követel meg az automatizált rendszerek iránt, a csapatoktól és a szervezettől is. A vállalatok arra számíthatnak, hogy szervezetük gondolkodásmódjának megváltoztatása nehéz lehet, különösen azok számára, akik hagyományosabb megközelítést alkalmaznak a fejlesztéshez, az ügyfélszolgálathoz és egyebekhez. Mindazonáltal, ha a vállalatok nyitottak és kommunikatívak az alkalmazottaikkal, az sokat segíthet az átállás megkönnyítésében.

-Az adatkezelési gyakorlatok megerősítése: az adatok az ügynöki mesterséges intelligencia legkritikusabb elemei. A vállalatoknak biztosítaniuk kell, hogy adatkezelési gyakorlataik átfogóak legyenek és csak a rendelkezésre álló legjobb és legetikusabb adatokat használják fel.

Az alapos értékelés elvégzése és a fejlesztésre szoruló területek azonosítása után a vállalatoknak erősebb irányítási, átláthatósági és elszámoltathatósági intézkedéseket szükséges bevezetniük, amelyek növelik az ügynöki MI-rendszereik által generált betekintések pontosságát és megbízhatóságát.

Ez végső soron nagyobb bizalmat ébreszt a csapat tagjai között, de ezen mesterséges intelligencia-rendszerek kimenetei iránt is. Az adatok rangsorolását nem a javítási intézkedések értékelését és végrehajtását követő egyszeri feladatnak, hanem mindenkor kritikus dolognak kell tekinteni.

-Az ügynöki mesterséges intelligencia hihetetlen potenciállal rendelkezik a vállalkozások jobb átalakítására – azonban, ennek a lehetőségnek a megvalósításához jelentős erőfeszítésekre és erőforrásokra lesz szükség.

A vállalatok és vállalkozások – azzal, hogy megteszik a szükséges lépéseket szervezeteik felkészítésére és az ügynöki mesterséges intelligencia hatékony megvalósítására -, hosszú távú sikereket érhetnek el a gyorsan fejlődő, technológiai vezérelt világban.

B.A.