Vállalati képzésben is jól használható lesz a hologramos kommunikáció

Érkeznek hamarosan a világ első önálló, generatív beszélgetései a mesterséges intelligencia-vezérelt hologramoknak köszönhetően, melyekből a vállalati szféra is profitálhat.

Hamarosan bemutatkoznak a világszinten első, önálló, generatív beszélgetések hologramokkal, melyeket mesterséges intelligencia alkot meg.

A hologramok képesek autonóm párbeszédek lefolytatására – s az egész valós időben reagál az emberi bevitelre.

A technológiát először az AWS re:Invent 2024 kiállításon mutatta be 2024 decembere elején az Amazon Web Services (AWS) és a Proto cég közösen. Ezzel mutatkoznak be a világon első alkalommal az önálló, generatív beszélgetések mesterséges intelligenciával vezérelt hologramok formájában – tudatta az aibusiness.com.

A telepítés a beállításai alapján hologramokat jelenített meg az AWS vezetői csapat tagjairól, akik dinamikus, mesterséges intelligencia-vezérelt párbeszédpaneleken vettek részt - ezek valós időben reagálnak a résztvevők bevitelére, rendkívül jól demonstrálva az együttműködési intelligenciát.

Swami Sivasubramanian, az AWS mesterséges intelligenciáért és adatokért felelős alelnöke, valamint Nandini Ramani, a megfigyelésért és megfigyelhetőségért felelős alelnök képviselője korábban leszögezte, hogy előre megírt párbeszédpanel használata nélkül szeretnének beszélgetni.

 
Vállalati képzésben is jól használható lesz a hologramos kommunikáció
Vállalati képzésben is jól használható lesz a hologramos kommunikáció
A bemutató a Proto holografikus kommunikációs technológiáját, a mesterséges intelligenciát és a személyre szabott interakciót egyesítette, hogy magával ragadó, kontextuális beszélgetéseket generáljon két mesterséges intelligencia-entitás között.

„Ez az aktiválás sokkal több, mint pusztán technológiai bemutató. Bepillantást enged az ember-mesterséges intelligencia interakció jövőjébe” – jegyezte meg Raffi Kryszek, a Proto termék- és mesterséges intelligencia-igazgatója.

Hozzátette, hogy a Proto úttörő holografikus technológiája, valamint az AWS fejlett mesterséges intelligencia-képességeinek kombinálásával azt mutatják be, miként képes több mesterséges intelligencia-ügynök önállóan együttműködni, miközben természetes, megnyerő párbeszédet tart fenn.

Az installáció számos MI-módot egyesít: a természetes nyelvi feldolgozást, a hangszintézist és az élethű holográfiát. Hangsúlyozandó az is, hogy többnyelvű képességgel és dinamikus személyiségadaptációval is rendelkezik.

A technológia, amely ilyen eredményt ért el, a Proto AI Conversational Persona Technology, az Amazon Bedrock Anthropic Claude-ja, illetve számos AWS-szolgáltatás, beleértve a SageMaker-t, a Rekognition-t és a Translate-t.

A hologramok élethűségéről a HeyGen ultrarealisztikus szinkron arckifejezése és mozgástechnológiája, valamint az Eleven Labs hangszintézis technológiája gondoskodik.

A hologramos technológia több területen is hasznos lehet. Bevethető lesz az oktatás, az egészségügy, a kiskereskedelem és a vállalati képzés területén.

A mesterséges intelligencia hozzájárul ahhoz, hogy vonzóbb, személyre szabott interakciókat hozhassunk létre, s közben természetes beszélgetésfolyamatot és az érzelmi intelligenciát tart fenn.

„Az ember-MI interakció jövője egyre inkább együttműködésen alapuló és multimodális lesz” – fogalmazott Edward Ginis, a Proto technológiai igazgatója.

Hozzátette: a re:Invent bemutató rávilágított, hogyan teremthetünk olyan élményeket, amelyek nemcsak technológiailag fejlettek, hanem valóban vonzóak és személyes szempontból is jelentőségük van.

B.A.