Miért fontos a reklám a marketingben?

Az üzleti világban a vállalkozások és cégek mindig is versenyeztek egymással annak érdekében, hogy felkeltsék a vásárolók érdeklődését.
A reklám célja, hogy meggyőzze a vásárlót arról, hogy a reklámozott termékre illetve szolgáltatásra neki szüksége van, méghozzá pont arra, amelyet a reklámban lát. Egy jó reklám mindig az érzelmekre hat és egy belső késztetést indít el a vásárlókban aziránt, hogy az adott terméket megszerezzék vagy a kínált szolgáltatás igénybe vegyék.

Promóció

A promóció a marketing tevékenység egy fontos része. Feladata ugyanis, hogy megkönnyítse a vevők számára azt a döntést, hogy az adott terméket vagy szolgáltatást válasszák. A promóció segít ösztönözni a vásárlókat, hogy próbálják ki a termékeket és szolgáltatásokat.

A hagyományos értelemben vett promóció általában egy-egy rendezvényt jelent, ahol a leendő ügyfelek személyesen megismerkedhetnek a termékekkel és szolgáltatásokkal, ki tudják próbálni azokat.

Manapság azonban a promóció során nem csak a hagyományos promócióra kell gondolni. Az internet elterjedésével komoly lehetőségek nyíltak meg a vállalkozások előtt. Egyre több nagyvállalat és kisvállalkozás is alkalmazza az online promóciót, melynek során képekkel, videókkal leírásokkal mutatják be a szolgáltatásokat és termékeket. Egy jól előkészített és kivitelezett online promóció ugyanolyan hatékonysággal bír, mint a hagyományos, mindemellett a kényelem lehetőségét is biztosítja az ügyfeleknek. Otthon, akár a székben ülve is részt vehetnek az online termékbemutatókon és akár egyetlen kattintással megrendelhetik az adott terméket. A mai rohanó világban ezek a lehetőségek megfizethetetlenek és garantált üzleti sikert hoznak.

Fontos a tudatosság

Amikor a reklámok készítésében gondolkodunk mindig fontos, hogy a reklám minden momentuma tudatosan legyen megtervezve. A jó reklámot úgy kell felépíteni, hogy elérje a célját a termék vagy a szolgáltatás vonatkozásában. Átadja azt az információt, amit a leendő vásárlóval közölni szeretnénk. Fontos, hogy a leendő ügyfelek azonosulni tudjanak a reklámmal, így az érzelmeik által vásárlásra ösztönözhetőek.

Jó példák erre az egyes étrendkiegészítő és fájdalomcsillapító reklámok. A reklámokban bemutatják a fájdalmat, amellyel szinte mindenki tud azonosulni. Majd megmutatják a gyógyszert, amelynek hatására a fájdalom elmúlik. Az emberek azonosulnak a fájdalommal, látják a gyors javulást és késztetést éreznek arra, hogy a reklámban látott fájdalomcsillapítót megvásárolják. Hasonló hatást bármely termék illetve szolgáltatás esetében el lehet érni, a megfelelő reklám alkalmazásával.