Az egyéni védőeszközök műszaki követelményei, kiválasztásuk szempontjai, forgalomba hozataluk és alkalmazásuk szabályai
- Programakkreditációs lajstromszám: PL-7850
TÉRÍTÉSMENTES – CÉLIRÁNYOS - IDŐKÍMÉLŐ
Kedves Cégvezető/Cégtulajdonos!
Kedves Munkavédelmi Szakemberek!
A munkája során, a magánéletében és szabadidejében is szinte mindenki használ egyéni védőeszközöket. A jogszabályokat és a szabványokat, amelyek a védőeszközök forgalomba hozatalának és használatának szabályait valamint a műszaki követelményeket tartalmazzák, természetesen nem kell mindenkinek részletesen ismernie, de azoknak, akik a védőeszközök területén felelős munkaköröket töltenek be, mélyebb ismeretekkel kell rendelkezniük. Nekik szervezzük ezt a képzést, melynek tervezett csoportlétszáma maximum 50 fő.
1. A képzést ajánljuk:
azoknak a szakembereknek, vállalkozóknak, akik védőeszközöket gyártanak, forgalmaznak, vagy egy munkahelyen a megfelelő védőeszközök kiválasztásáért, beszerzéséért, használatuk ellenőrzéséért felelősek. A képzés tematikája a funkcionális textil- és ruházati termékek gyártói, forgalmazói számára is fontos ismeretekhez kapcsolódik, nekik is kiemelten figyelmükbe ajánljuk.
2. Megszerezhető kompetenciák:
A képzési program elvégzése esetén a résztvevő
- képes lesz a textil alapanyagú és bőrből készült védőruhák és egyéni védőeszközök forgalomba hozatalát megelőző megfelelőség tanúsítási eljárás végrehajtására,
- képes lesz a textil alapanyagú és bőrből készült védőruhák és egyéni védőeszközök uniós irányelveket kielégítő forgalomba hozatalára,
- képes lesz az adott kockázatok ellen védelmet nyújtó textil-alapanyagú védőruhák és egyéni védőeszközök általános követelményinek és vizsgálati módszerek elsajátítására,
- képes lesz az adott kockázatok ellen védelmet nyújtó bőrből készült védőruhák és egyéni védőeszközök általános követelményinek és vizsgálati módszerek elsajátítására,
- képes lesz a kockázatértékelésre és az adott kockázatok ellen védelmet nyújtó védőruhák és védőeszköz típusok kiválasztására.
3. A képzési program moduljai és a képzési napok:
1. modul - 1 nap (7 óra) 2014. február 11. (kedd)
A megfelelőség értékelés és a forgalomba hozatal jogi szabályozása.
A védőruhák, a kézvédő és a lábvédő eszközök általános előírásai,
vizsgálati módszerei. Jó láthatóságú védőruhák követelményei.
Védőruhák elektrosztatikus tulajdonságai.
2. modul - 3 nap (19 óra)
Egyéni védőeszközök speciális előírásai és vizsgálati módszerei
2/ 1. nap Mechanikai hatások eső és hideg elleni védelem 2014. február 18. (kedd)
2/ 2. nap Vegyi hatások elleni védelem 2014. február 25. (kedd)
2/ 3. nap Termikus és elektromos hatások elleni védelem 2014. március 4. (kedd)
3. modul - 1 nap (6 óra) 2014. március 11. (kedd)
Egyéni védőeszközök kiválasztása és alkalmazása. Egyéni védőeszközök
forgalmazásának és alkalmazásának hatósági ellenőrzése (piacfelügyelet)
A képzés ütemtervét, a program előadóit és részletes tematikáját a melléklet tartalmazza, melyet kérünk áttanulmányozni. A jelentkezők időkímélése érdekében az első napon felmérésre kerül a képzésen részt vevő hallgatók szakterületi irányultsága.
A képzés a felsorolt napokon 10 órakor kezdődik, a napi lebontást a mellékelt ütemterv tartalmazza (2x45’előadások, 15’ szünetek)
A képzés teljes ideje 32 óra, 5 nap vizsgával együtt. A vizsga az egyes modulok utáni modulteszteket, a képzés végén legfeljebb 1 órás záró-tesztet foglal magában.
Az előadók a képzés során hivatkoznak témához kapcsolódó szabványok előírásaira, értelmezik azokat, és gyakorlati konzultációra adnak lehetőséget.
4. Tanúsítvány:
A képzés írásbeli tesztvizsgával zárul, a sikeresen vizsgázók tanúsítványt kapnak a tanfolyam elvégzéséről. A tanúsítvány kiadásának feltétele a sikeres modultesztek és záró-teszt megoldása. További feltétel, hogy a választott képzési órákról való hiányzás nem haladhatja meg a 10%-ot.
5. A képzés helyszíne:
OKISZ Székház, Baross terem, cím: 1146 Budapest, Thököly út 58-60.
Megközelítés tömegközlekedéssel: a Keleti pályaudvartól 5-ös, 7-es, 173-as busszal a Cházár András utcai megállónál kell leszállni.
6. A programba való bekapcsolódáshoz szükséges végzettség és szakmai gyakorlat:
A programban mindenki részt vehet, aki alapfokú egyéni védőeszköz ismerettel rendelkezik, és a jelentkezési lapot visszaküldi a 8. pontban részletezett feltételek szerint
7. A képzés térítésmentes,
mivel a TMTE sikeres pályázata alapján, a Nemzeti Munkaügyi Hivatal által, a munkavédelmi bírságok felhasználása keretében nyújtott támogatásból (OMMF-11-0090) valósul meg az akkreditált képzési program kidolgozása és a tanfolyami képzés is.
8. Jelentkezés, jelentkezési határidő:
A jelentkezéshez kérjük a tájékoztatóhoz csatolt «Jelentkezési lapot» nyomtatott formában kitöltve vagy on-line módon beküldeni legkésőbb 2014. január 17. péntekig a TMTE Titkárságára: Tel/Fax: (1) 201-8782
A részletes tematika itt olvasható, a jelentkezési lap pedig innen tölthető le.
Kling Péter