Munkaviszony-megbízás-vállalkozás hogy határoljam el? (2)

Melyikben jobb foglalkoztatni munkaviszonyban, megbízásban? Mi a különbség, hogy szabályos?
Mi a vállalkozás?
Az egy magánjogi munkavégzési forma, önálló tevékenység, amelyet a Ptk. szabályoz, az munkajog és a TB szabályait nem lehet rá alkalmazni, a cél, hogy önállóan szervezett munkával saját erőből létrehozzon egy eredményt.
Vállalkozási szerződés alapján a vállalkozó valamely dolog tervezésére, elkészítésére, feldolgozására, átalakítására, üzembe helyezésére, megjavítására vagy munkával elérhető más eredmény létrehozására, a megrendelő pedig a szolgáltatás átvételére és díj fizetésére köteles. Lényege a munkával elérhető eredmény.
Alanyai: megrendelő és vállalkozó (mindkét oldalon több személy is állhat); a vállalkozó saját nevében jár elTárgya: munkával elérhető eredmény létrehozása (eredménykötelem)
Alakiság: írásban, szóban vagy ráutaló magatartással
Alvállalkozó: igénybe vehető
Költségek: a vállalkozó viseli
Díjazás: teljesítéskor esedékes
Megszűnés: a megrendelő bármikor azonnali hatállyal elállhat
Alvállalkozójáért a vállalkozó, ha jogosan veszi igénybe, úgy felel, mintha maga járt volna el, ám ha jogosulatlanul vesz igénybe alvállalkozót akkor felel minden kárért, ami e nélkül nem következett volna be. A mellérendeltség és a vállalkozó viszonylagos önállósága nem jelenti, hogy kizárt volna az utasítási jog, sőt köteles a megrendelő utasításait teljesíteni a vállalkozó (munkajogviszonyra emlékeztet), ám ezek az utasítások inkább minőségi kikötések és nem a munka megszervezésére vonatkoznak (tehát eltér a munkaviszonytól). A szakszerűtlen utasításra a vállalkozó köteles figyelmeztetni a megrendelőt. A vállalkozás keretében végzett munkát lehet a megrendelőnél is teljesíteni (sokszor szükséges is, pl.: konyhabútor beépítése a megrendelő konyhájában történik) ekkor a megrendelő köteles alkalmas állapotban a helyet a vállalkozó rendelkezésére bocsátani. Ebből az látható, hogy maga a munkavégzés helye nem segít önmagában egy szerződés megítélésében, a körülményeket összességükben kell értékelni.
A jogviszony jellemzői:- eredménykötelem, szóban és írásban egyaránt megköthető,
- a munkát a vállalkozó szervezi, saját költségén, saját eszközeivel végzi a vállalkozó a munkát,
- alvállalkozót vehet igénybe, nincs személyes munkavégzési kötelezettség,
- a vállalkozói díj általában a teljesítéskor esedékes.
Korábbi kapcsolódó szakmai anyag: http://www.vallalkozo.info/hirek/munkaviszony-megbizas-vallalkozas-hogy-hataroljam-el-1